DETOXIKACE

ŘÍZENÁ A KONTROLOVANÁ VNITŘNÍ OČISTA ORGANIZMU

O našem psychickém i fyzickém zdraví rozhoduje mnoho faktorů - životní prostředí, náš životní styl, psychika, stres, genetické informace, a i přesto je našim přáním dlouhý život ve zdraví. Pokud jej chceme aktivně podporovat, měli bychom usilovat o rovnováhu a harmonii našeho těla, které jsou základem všech ozdravných procesů těla.

Řízená a kontrolovaná vnitřní očista organizmu - metoda MUDr. Josefa Jonáše - vrací organizmu samočistící schopnosti. Škodlivé látky, které narušují rovnováhu v našem těle, a tím i jeho harmonii, lze obecně nazvat toxiny. Rozdělujeme je do několika skupin:

  • toxické látky vyskytující se v životním prostředí - chemikálie, toxické kovy, radioaktivita apod.
  • toxiny vznikající z potravin - metabolity, potravinová aditiva apod.
  • psychické toxiny - patologické psychické programy, emoce, stres, úzkosti aj.
  • toxiny předávané na základě dědičnosti - zejména z těla matky na vyvíjející se plod
  • mikrobiální toxiny - viry, bakterie, infekční ložiska aj.

Řízená a kontrolovaná vnitřní očista organizmu, nebo-li detoxikační proces, tedy představuje odstraňování těchto škodlivých látek.

Tradiční čínská medicína

Metoda Řízené a kontrolované vnitřní očisty organizmu využívá zásad čínského pentagramu, jehož základy položila tradiční čínská medicína již před tisíci lety.

Patologické stavy se v těle chovají podle pravidel čínské medicíny, která rozděluje organizmus do pěti okruhů.

Každý okruh je řízen mateřským orgánem (srdce, slezina, plíce, ledviny, játra) a ke každému z nich je přiřazen orgán dceřiný (tenké střevo, žaludek, tlusté střevo, močový měchýř, žlučník). Tyto dceřiné orgány tvoří první nárazníkový systém, který přebírá patologické stavy ze základního mateřského orgánu. Stejně tak se chovají i další orgány, které jsou pod jeho vlivem. Cílem je vždy udržet v kondici základní mateřský orgán.

Každému okruhu lze také přiřadit specifické emoční projevy. Emoce a jiné problémy způsobující stres, stojí na počátku funkčních poruch orgánů, a proto bývá jejich detoxikace spojena také s detoxikací emocí a stresů.

Zdraví a harmonii člověka zajišťuje rovnováha mezi všemi 5 základními orgány a správné interakci mezi orgány a jednotlivými částmi mozku.

Měření přístrojem SALVIA

Terapeut přistupuje ke každému klientovi individuálně, s ohledem na aktuální potíže, které chce klient sám řešit. Po měření přístrojem SALVIA (na základě změny kožního odporu poskytuje podrobnou toxickou mapu organizmu) terapeut zjistí, jaké toxické zátěže se v organizmu nacházejí a jakými preparáty je možné je odstranit. Obvykle klientovi doporučí 3-4 detoxikační preparáty na jednu kůru. Preparáty vydrží přibližně 2-3 měsíce (1 detoxikační kůra). Po dobrání se obvykle plánuje další návštěva u terapeuta. Někdy postačí 1-3 kůry, někdy více, v závislosti na zatížení organizmu.

Detoxikační kůry (= očista organizmu) se provádějí pomocí výhradně přírodních, energo-informačních preparátů, schválených jako potravinové doplňky. Tyto preparáty pomáhají imunitnímu systému odstraňovat toxiny z těla přirozenou cestou (nenahrazují léky).

Zajímavou alternativou je celoroční očista podle ročních období. Je určena lidem, kteří se chtějí celoročně preventivně detoxikovat. Stejně tak byly vytvořeny sady preparátů BioHarmoni a PsychoHarmoni, které jsou zaměřeny na detoxikaci hlavních orgánů a systémů a psychických toxinů bez potřeby řešit konkrétní problém.

Detoxikace pomáhá například v těchto případech: oslabený imunitní systém, alergie, astma, akné, ekzémy, ztráta vlasů, častý výskyt oparů, zažívací potíže, bolesti kloubů, migrény, gynekologické problémy, chronické záněty průdušek, únava, některé psychické problémy, kardiovaskulární problémy, bolesti páteře, jaterní onemocnění, žlučníkové potíže, záněty žaludku, záněty středního ucha, oční choroby.

Cesta za čistotou vnitřního prostředí je cestou za zdravím!